-
Időről időre előbányászom az agilitás, pontosabban az agilis szoftverfejlesztés kiáltványát. Attól függően értelmezem, vitatom vagy olykor éltettem, hogy éppen milyen időszakát éljük az informatikának, vagy pont milyen szakmai élményekkel gazdagodtam a professzionális mindennapjaimban. Most azért vettem elő, mert azon gondolkodtam, hogy a módszertanok terén mi jellemezte a leginkább a mögöttünk...2021. jan. 24.
-
Az Ipar 4.0 után és a HR 4.0 előtt
A koronavírus-járvány miatt nem került terítékre, de az Ipar 4.0 vívmányai szinte mindenütt felfordulást okoztak 2020-ban. Az automatizáció és a kényszer-digitalizáció olyan kihívásokat hoztak előtérbe, amelyekkel a cégek HR-divíziói a jövőkutatók szerint is csak 2030-ban szembesültek volna zsigerbe vágóan.
-
Biztos megélhetésre számíthat, aki informatikusnak áll
Komoly lehetőségek elé néznek a pályaválasztáskor az informatika mellett döntő végzős fiatalok – hívta fel a figyelmet az Educatio kiállításon tartott előadásában Solymár Károly Balázs. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium digitalizációért felelős helyettes államtitkára kiemelte, az egyetem után több ezer betöltendő pozíció, magas kezdőfizetés és vonzó munkakörülmények várnak a...2021. jan. 22. -
Hét vállalati funkció, amelyeket azonnal költöztessünk a felhőbe
A pandémia egyértelmű nyertese a felhő, hiszen ez a technológia kínálja a védekezéshez szükséges rezilienciát és költséghatékony rugalmasságot. Összeállításunkban hét olyan technológiát és munkafolyamatot mutatunk be, melyet megéri azonnal a felhőbe költöztetni.
-
CIO-dilemma: felhő vagy nem felhő, ez itt a kérdés
A 2020-as év egyértelműen elhozta az áttörést: cégek tucatjai migráltak a felhőbe a pandémia alatt, hogy szolgáltatásaikat, folyamataikat és működésüket zökkenőmentesen biztosítani tudják. Bizonyos esetekben ez inkább kényszer volt, mintsem tudatos döntés végeredménye, és a kényszer megosztja az IT-vezetőket is. A felhő előnyeiről, hátrányairól, a technológia kiváltásának alternatíváiról és a...2021. jan. 21. -
Dinamikus fejlődéssel számolnak idén a hazai startupok
Gyors alkalmazkodás, az intenzív növekedés folytatása, új piacok meghódítása jellemezte az ITBUSINESS által megkérdezett hazai startupok tavalyi évét. A folytatásban is további nemzetközi térhódításra készülnek, és komoly lehetőségeket kínál számukra a digitalizáció felpörgése.
-
Nagyot mentek a tőzsdén a technológiai óriások
Szárnyaltak a világ legnagyobb technológiai cégei a tőzsdén tavaly, aki 2019 végén vásárolt a részvényeikből, akár 70-80 százalékos nyereséget is elérhetett. Az Apple értéke ezermilliárd, míg az Amazoné 700 milliárd dollárral nőtt 2020-ban.